Archiwalna - Gmina Mikołajki Pomorskie

Razem o łupkach

Utworzono: wtorek, 07 maj 2013 12:49 | Opublikowano: piątek, 10 czerwiec 2016 10:49
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szanowni Państwo!

Wójt gminy Mikołajki Pomorskie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w sprawie planowanego poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego na terenie gminy.  Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 maja 2013 r. o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane wyniki badań społecznych przeprowadzonych wśród mieszkańców gminy. Podczas spotkania rozpocznie się także rekrutacja do Lokalnego Komitetu Dialogu (LKD).

LKD to zespół złożony z przedstawicieli Urzędu Gminy, firmy wydobywczej oraz mieszkańców, który będzie negocjował warunki poszukiwań gazu łupkowego oraz ewentualnego wydobycia gazu na terenie gminy. Do udziału w LKD będzie można się także zgłosić poprzez stronę www.razemolupkach.pl/mikolajki w terminie od 8 do 17 maja.

Spotkanie odbywa się w ramach programu “Razem o Łupkach”, który  uruchomiony został z inicjatywy Marszałka Województwa Pomorskiego. Jego kolejne etapy będą realizowane na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego przez Fundację Rozwiązań Ekoenergetycznych FREE.

Kategoria: